Winepartner FZ 295 W, Fristående / inbyggt vinlagringsskåp
VESTFROSTMultizon vinkylskåp 156 cm, 147 vinflaskor
Elegant vinkylskåp - tillverkad i Danmark. Skåpet, som kan monteras fristående eller inbyggt, har plats för 147 flaskor.Multizon-skåp med flera olika temperaturzoner - ett av de mest flexibla vinkylskåpen. Skåpet har en presentationshylla och trähyllor i obehandlad ek. För att absorbera eventuella reflexer och andra ljuseffekter, är alla sidorna på vinkylskåpet svarta.
Vinkylskåp med multizon kan ställas in i botten och i topp temperatur. Zonerna är inte delade, och därför kommer de två temperaturerna att blandas mitt i skåpet, och ge en tredje zon. Ett multizonskåp är perfekt till olika vintyper, eftersom temperaturen ökar gradvis i skåpet.
Vinkylskåpets fläkt (vanligtvis på större skåp) säkrar att den kalla luften cirkuleras runt i zonen och kylningen med kompressorteknologi säkrar en konstant och jämn temperatur.
Artikelnummer | 7032 |
---|---|
Varumärke | VESTFROST |
Ljus | LED-belysning överst i vinskåpet |
Energiklass | G |
Temperaturintervall | 5-22°C |
Zoner | Multifunktion |
Färg | Rostfri |
Antal hyllor | 4 + 1 presentationshylla |
Kapacitet (antal flaskor) | 147 |
Bredd | 595mm |
Färg | Rostfri |
Höjd | 1560 mm |
Djup | 600 mm |
Fler färger | Nej |
Fler storlekar | Nej |
Custom Stock Status | Beställningsvara, Skickas om 2-4 veckor |